Skip to content
pl_PL PLus ENG

Duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży!

Światowe Dni Młodzieży to okazja do rozwoju, który nie będzie chwilowy, ale długotrwały. Każdy dzień może nabrać innego znaczenia i sensu. Wystarczy tylko spróbować, a jest ku temu okazja. Ruszyły duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. Każdy młody duchem znajdzie dla siebie miejsce do spędzenia kilku chwil z Bogiem.


Duchowe przygotowania to bardzo ważny element oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży. Składowa tego sukcesu przede wszystkim oparta jest na modlitwie w intencji organizacji spotkania młodych, jak i za nas samych, pragnących uczestniczyć we wspaniałym dziele św. Jana Pawła II. Myśląc o spotkaniu z Papieżem Franciszkiem warto spojrzeć na to wielkie przedsięwzięcie z szerokiej perspektywy.

Wydarzenie, które gromadzi kilka milionów ludzi w jednym miejscu w tym samym czasie odbywa się średnio co trzy lata. W naszym kraju tegoroczne ŚDM odbędą się po raz drugi, co oznacza, że jest to okazja do przeżycia czegoś legendarnego, co może rozpalić w nas płomień wiary i nadziei.

Owoce uczestnictwa w Tygodniu Misyjnym i Światowych Dniach Młodzieży mogą być ogromne, jeśli bez względu na to, na jakim poziomie wiary jesteśmy, będziemy dawać z siebie więcej. Duchowe przygotowanie do ŚDM mogą spowodować zmianę sposobu życia i myślenia, postrzegania codzienności i pracy nad samym sobą. Wystarczy tylko chcieć i odważyć się żyć. Często wiąże się to z duchową walką i trudnymi wyborami, ale to właśnie jest darem wolności. Duchowy rozwój to nie tylko modlitwa, która często błędnie postrzegana jest, jako bezmyślne wypowiadanie paciorków. To modlitwa, którą człowiek jest przesiąknięty, kiedy każde wypowiedziane słowo jest formą dialogu doskonałego.

Jeśli nie potrafimy zbudować relacji z Bogiem, to nie potrafimy zbudować jej z drugim człowiekiem. Uporządkowanie swoich przemyśleń i uczuć względem Boga jest podstawowym wejściem do poprawy swojego ziemskiego życia. Każdy znak krzyża, wypowiedziane w myślach słów „Jezu ufam Tobie”, przyniesie kiedyś siłę, wytrwałość i szczęście. Duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży stworzą w nas fundament, który podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem będzie podtrzymywał potężną budowlę wiary.

Jest wiele sposobów na przygotowywanie się do spotkania młodych. Dużym wsparciem na drodze do zmiany swojego życia jest wspólnota. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Doskonałą do tego okazją są spotkania w parafii św. Kazimierza, między innymi w czasie dróg krzyżowych Wielkiego Postu oraz pierwszych piątków miesiąca. Bieżące informacje odnośnie przygotowań duchowych można znaleźć na stronie: www.facebook.com.


spotkanie wieloglowy 3