Skip to content
pl_PL PLus ENG

Zbliża się piąte Diecezjalne Spotkanie Młodzieży SYNAJ!

Przed nami piąte Diecezjalne Spotkanie Młodzieży (SYNAJ) mające przygotować nas do owocnego i pełnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Tym razem spotkanie młodych podzielone będzie na dwie części: wydarzenia w okręgach oraz Niedziela Palmowa w Tarnowie. Z tej okazji 17 marca zapraszamy wszystkich sądeczan na rekolekcje, które poprowadzi wyjątkowy gość – muzyk Darek Malejonek, ambasador Światowych Dni Młodzieży.


Okręgowe spotkanie młodzieży rozpocznie się w czwartek 17 marca o godzinie 19.30 w kościele św. Kazimierza. Poprowadzi je znany muzyk polskiej sceny reggae Darek Malejonek, założyciel grupy Maleo Reggae Rockers. Wydarzenie będzie miało charakter czuwania muzycznego połączonego ze świadectwem naszego gościa. Rekolekcje skierowane są zarówno do ludzi zaangażowanych w przygotowania do ŚDM, jak i do osób, które nie są jeszcze związane z ideą Światowych Dni Młodzieży. Osoba i muzyka Dariusza „Maleo” Malejonka z pewnością zachęci niezdecydowanych, zapali w sercu iskrę, która zapłonie w trakcie przygotowań do ŚDM.

Dariusz Malejonek jest wyjątkową postacią, która przykładem świadczy o swojej wierze w wielu różnych środowiskach, w których, jako muzyk ma możliwość się znaleźć. Ponadto jest ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, jego misja to popularyzacja spotkania młodych z papieżem oraz rozpowszechnianie idei, jaką niesie z sobą to wydarzenie. Jest przykładem tego, że wiara chrześcijańska to fundamentem dobrego i kreatywnego życia. Dariusz Malejonek jest osobą, która inspiruje młodych ludzi. Sam tymi słowami zwraca się do młodzieży: „Przyjeżdżajcie na Światowe Dni Młodzieży w Polsce, bo właśnie tam będzie na Was czekał Pan Bóg i będzie dotykać Was swoją miłością. Będą mocne przeżycia wspólnie z ludźmi z całego świata. Pokażmy wszystkim, że chrześcijaństwo to przede wszystkim wewnętrzna radość”.

Muzyk swoją karierę rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura, następnie trafił do formacji Izrael. Znany jest również z zespołów Moskwa oraz Armia, w których grał na gitarze basowej. Darek Malejonek jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 (Tymoteusz) oraz znanego wszystkim zespołu Arka Noego. Od 1997 roku, jako założyciel i lider Maleo Reggae Rockers koncertuje po całym świecie nagrywając płyty z zagranicznymi gwiazdami muzyki reggae. Do projektów Darka „Maleo” Malejonka oraz zespołu Melo Reggae Rockers należą „Panny Wyklęte”, które są kompilacją nagrań polskich wykonawców, takich jak: Paulina i Natalia Przybysz, Marcelina Stoszek, Kasia Kowalska, Halina Młynkowa czy Marika Siewert. Powstanie tego projektu zostało zainspirowane historią żołnierzy wyklętych.


synaj 2