Skip to content
pl_PL PLus ENG

Otwarcie biura okręgowego Światowych Dni Młodzieży przy Jagiellońskiej

Na 100 dni przed rozpoczęciem Tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu, poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, prezydent Ryszard Nowak oraz prefekt Światowych Dni Młodzieży ks. Janusz Faltyn otworzyli biuro okręgowe wydarzenia przy ulicy Jagiellońskiej 8. – Nie mam wątpliwości, że to jest najlepsze miejsce i przez cały okres trwania Tygodnia Misyjnego i Światowych Dni Młodzieży biuro będzie do dyspozycji wszystkich zainteresowanych, a także pielgrzymów, którzy przyjadą do Nowego Sącza – mówił Ryszard Nowak.

20160412_biuro_sdm_jagiellonska_panorama_rounded

Prezydent Nowego Sącza podkreślił, że współpraca z biurem okręgowym Światowych Dni Młodzieży układa się znakomicie, a miasto jest bardzo dobrze przygotowane do wydarzenia. Wszystko po to, aby odwiedzający stolicę Sądecczyzny pielgrzymi poczuli się w Nowym Sączu jak najlepiej.


Prezydent Ryszard Nowak o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Nowym Sączu


O funkcjonowaniu nowego biura mówił również prefekt Światowych Dni Młodzieży ks. Janusz Faltyn, który nie ukrywał zadowolenia z lokalizacji miejsca, gdzie przez najbliższe miesiące będą pracować wolontariusze ŚDM.


Prefekt Światowych Dni Młodzieży ks. Janusz Faltyn


W ramach przygotowań do Tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu uruchomiony został specjalny serwis internetowy www.sdm.nowysacz.pl, gdzie można znaleźć niezbędne informacje dotyczące Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście, a także wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Strona zawiera także informacje o Nowym Sączu i prezentuje najciekawsze miejsca, które w dniach 20-25 lipca będą mogli odwiedzać pielgrzymi z różnych stron świata.

W uroczystym otwarciu biura wzięła udział sekretarz miasta Edyta Brongiel, która jest jednocześnie koordynatorem współpracy z okręgowym biurem Światowych Dni Młodzieży w Nowym Sączu, duchowni – odpowiedzialny za wolontariat muzyczny ks. Mateusz Kazimierek i zajmujący się wolontariatem logistycznym ks. Tomasz Koźbiał. Obecni byli również wolontariusze ŚDM: Anna Gromala, Maria Pyzik i Jarosław Baziak.