Skip to content
pl_PL PLus ENG

Motocyklowa pielgrzymka do Lwowa i szczytny cel w ramach Światowych Dni Młodzieży

Kwotę 23 840 tys. zł udało się zebrać motocyklistom z całej Polski, którzy wzięli udział w – organizowanej przez sądeckie fora motocyklowe MotoFakro i Motosacz – pielgrzymce do Parafii Rudki koło Lwowa na Ukrainie. Pieniądze zostały przekazane na młodzieży chcącej wziąć udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 

– To była wspaniała pielgrzymka, niepowtarzalny klimat i spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Zostaliśmy miło przyjęci na Ukrainie także przez mieszkających tam Polaków. Na pewno Papież Franciszek poprzez swoje przesłanie jednoczy nas wszystkich, dlatego nasz wyjazd był również pomocą dla tych młodych ludzi, którzy o przyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa mogli wcześniej tylko pomarzyć – powiedział Tomasz Tokarz z Forum Motocyklowego Motosacz.

20160520_motosacz_lwow02
Przypomnijmy, że tuż przed wyjazdem na Ukrainę z pielgrzymującymi na motocyklach spotkał się Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, który pogratulował tak szczytnej idei. – Cieszy nas, że wyjeżdżacie z pewną ideą, nie tylko po to, aby poszukać własnej satysfakcji, choć tę na pewno znajdziecie. Najważniejsze, że jedziecie po to, aby pomóc, pomóc tym, którzy są w potrzebie i którzy chcą przyjechać na Światowe Dni Młodzieży. Dzięki waszej pomocy ktoś tutaj na pewno przyjedzie – mówił wówczas Wojciech Piech.