Skip to content
pl_PL PLus ENG

Nasz ambasador Arkadio

 

Jednym z Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, które jak chyba wszyscy już wiemy odbędą się już w lipcu, w niedalekim mieście Krakowie, jest raper, freestylowiec, mówca z naszego rodzimego Sądeckiego podwórka. Popularny i występujący pod pseudonimem Arkadio, a tak naprawdę nazywa się Arkadiusz Zbozień. Urodzony w 1990 roku, ale jak sam mówi narodził się dopiero w wieku 12lat, gdy zaczął pisać pierwsze teksty, z początku ukazujące młodzieńcze bunty.

arkadio

Można by pomyśleć czymże są te młodzieńcze bunty? To nic innego jak wszystkim dobrze znane, jeśli nie z doświadczenia to z telewizji, alkohol i narkotyki. Można by pomyśleć, że ten zestaw używek to jest już takie combo, że nie da się z tego wyjść, a jednak młodemu raperowi się udało. Co sprawiło, że młody 17 letni znieczulony emocjonalnie nastolatek zmienił swoje życie?  Co sprawiło, że mimo braku sensu i perspektyw dla swojego życia udało się je zmienić? Nic innego jak miłość. To właśnie starszy brat zbombardował Arka miłością. Z jednej strony wielu chłopaków, czy też mężczyzn stwierdziło by, że powiedzenie swojemu młodszemu bratu że się go kocha jest niemęskie, ale jak pokazuje nam  biografia Arkadiusza może to być przełomem. Dziś Arkadio przy pomocy koncertów, konferencji, warsztatów, rekolekcji przekazuje swoje świadectwo. Ukazuje, że w życiu należy żyć, nie egzystować. Każdy człowiek może odnaleźć w swoim życiu szczęście. A jak to zrobić? Odpowiedź jest banalnie prosta: „RÓB TO CO KOCHASZ”. Jest to też nazwa akcji społecznej skierowanej do każdego z nas, aby każda z naszych decyzji, które mają wpływ na nasze życie, była naszą decyzją, nie oczekiwaniami na innych. Kierujmy się w wyborach naszymi talentami i pasją. Podrzucam link do strony tej akcji: www.robtocokochasz.pl. Założył rodzinę i dzisiaj jest szczęśliwym mężem i tatą. Nieustannie rozwija się na przestrzeni artystycznej i jak tytuł akcji-robi to co kocha. Jest bardzo otwartą osobą, a w swoich koncertach ma żywy kontakt z publicznością.  Prywatnie mogłem to odczuć na spotkaniu w którym występował. Odbyło się ono w parafii św. Rocha w Nowym Sączu (link do strony www.facebook.com/MlodziezRocha) Na spotkaniu czuć było autentyzm w trakcie przekazywania świadectwa. Prócz tego, opowieści Arkadia są pełne żartobliwych tekstów i ciekawych historii. Najbardziej znana mi nosi tytuł „Zatrąb jeśli kochasz Jezusa…” ze sławnym hawajskim znakiem na szczęście.

Motywem przewodnim Ambasadora Światowych Dni Młodzieży są słowa: „Miłosierdzie daje mi wolność i siłę, aby kochać wszystkich na wzór Jezusa”. Aby być miłosiernym na wszystkich płaszczyznach, aby umieć wynieść śmieci, umyć naczynia, ugotować obiad, a wtedy dopiero można działać na innych, większych płaszczyznach. Inaczej większe działanie jest nie szczere.

Autor: Piotr Mrowca

Żródła: http://www.arkadio.pl/biografia

http://www.krakow2016.com/arkadiusz-zbozien

http://www.krakow2016.com/zycie-z-bogiem-prawdziwie-smakuje

Prywatne wspomnienia ze spotkania w parafii św. Rocha