Skip to content
pl_PL PLus ENG

Plan Tygodnia Głównego

 

Znamy już plan Tygodnia Misyjnego w okręgu nowosądeckim, ale czy wiemy, co czeka nas w Krakowie w dniach 25-31 lipca?  Program Tygodnia Głównego dzieli się na Wydarzenia Centralne, czyli spotkania z Ojcem Świętym oraz wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym m.in. katechezy, liturgie, koncerty czy przedstawienia.

sdm_katowice_d_cmyk.cdr

Dzień pierwszy- poniedziałek 25 lipca

To czas pożegnania młodzieży w parafiach i dzień ich przyjazdu do Krakowa.

Dzień drugi- wtorek 26 lipca

We wtorek rozpocznie się Centrum Powołaniowe oraz Festiwal Młodych. Centrum Powołaniowe to okazja do przedstawienia swojej działalności w Kościele i wskazania młodym drogi realizacji powołania we Wspólnocie. Festiwal Młodych obejmuje aspekty religijne, artystyczne i kulturalne. Na młodych z całego świata czekają liczne koncerty, warsztaty, wydarzenia sportowe, wystawy i wiele innych. Program Festiwalu Młodych tworzą pielgrzymi dla pielgrzymów. Każdy jest zaproszony! Oficjalnie Światowe Dni Młodzieży rozpocznie popołudniowa Msza Święta na Otwarcie, której będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, gospodarz miejsca.  Będzie to okazja do podkreślenia międzynarodowego charakteru spotkania i zachęcenia wszystkich niezdecydowanych.

Dzień trzeci- środa 27 lipca

Środę rozpoczną katechezy z biskupami, czyli czas, w którym młodzi będą mogli wysłuchać rozważań na temat przesłania błogosławieństwa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”(Mt 5,7) w różnych językach. Miejsca, katechez rozłożone będą w całym mieście. Kapłani zgłębią sens sakramentu pokuty i pojednania, by młodzież mogła przystąpić Spowiedzi Świętej przed południem. W południe rozpocznie się Centrum Powołaniowe oraz Festiwal Młodych, który potrwa aż do wieczora.

Dzień czwarty-czwartek 28 lipca

Czwartek rozpocznie się katechezami, później na młodych czeka Centrum Powołaniowe i Festiwal Młodych, natomiast popołudniu odbędzie się Ceremonia Powitania, czyli pierwsze spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem. To nabożeństwo, podczas którego Ojciec Święty skieruje pierwsze słowa do pielgrzymów.

Dzień piaty-piątek 29 lipca

Piątek również rozpocznie się katechezami, następnie ostatni raz młodzież będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniach Centrum Powołaniowego i Festiwalu Młodych. Wieczór to czas niezwykły, gdyż odbędzie się Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Papieża Franciszka, która podkreśli wymiar pokutny Światowych Dni Młodzieży. Krzyż ŚDM będzie niesiony ulicami miasta przez młodych, dających świadectwo swojej wiary.

 

Dzień szósty- sobota 30 lipca

Sobota to dzień pielgrzymowania. Młodzi będą podążać do miejsca czuwania, gdzie wieczorem razem z Ojcem Świętym spędzą czas wypełniony modlitwą  przed Najświętszym Sakramentem. Będzie to najbardziej osobisty moment Światowych Dni Młodzieży.

Dzień siódmy- niedziela 31 lipca

W niedzielę, na zakończenie Tygodnia Głównego, odbędzie się Msza Posłania, pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Będzie to uroczysty moment podsumowujący ŚDM. Ojciec Święty pośle młodych „na cały świat” i ogłosi miejsce kolejnego spotkania. W niedzielne popołudnie, zanim Papież Franciszek opuści Polskę, spotka się z wolontariuszami z całego świata, którzy tworzyli ŚDM od strony organizacyjnej.

 

DO ZOBACZENIA W KRAKOWIE!

 

Fot: mlodzidlamlodych.pl