Skip to content
pl_PL PLus ENG

Utrudnienia w ruchu w czasie Tygodnia Misyjnego

Podczas Tygodnia Misyjnego (21 – 25 lipca) pojawią się czasowe utrudnieniami w ruchu na niektórych ulicach w Nowym Sączu.

spotkanie wieloglowy 7


21 lipca 2016 roku (czwartek)
w związku z przemarszem pielgrzymów ze stadionu Sandecji do bazyliki św. Małgorzaty należy spodziewać się następujących utrudnień w ruchu:

  • od godz. 18:00 czasowo wyłączone zostaną z ruchu ulice Kilińskiego, rondo pod szpitalem, Młyńska, Długosza i Kościuszki oraz ulica Jagiellońska i Rynek na czas dojścia pochodu do bazyliki.

23 lipca (sobota) w związku z pieszą pielgrzymką z sądeckiego rynku pod ołtarz papieski w Starym Sączu czasowo zamknięte dla ruchu będą następujące ulice:

  • od godz. 12:00 na czas przejścia pielgrzymki zamknięte zostaną ulice: Jagiellońska, św. Kunegundy i Węgierska.
  • w godz. 13:00 – 21:00 zamknięta zostanie ulica Węgierska na odcinku od ul. Piramowicza do ronda w Starym Sączu. Ulicą Węgierską będą kursowały wyłącznie autobusy komunikacji zbiorowej na trasie: Rafa – rondo w Starym Sączu.

Objazdy (23 lipca, sobota)

Główny objazd dla ruchu kołowego od strony Grybowa prowadzony będzie ulicami:

  • Lwowską, Nowochruślicką, Pieczkowskiego, Witosa, Obwodnicą Północną, ulicą Marcinkowicką, Drogą Krajową nr 28 do ronda z Obwodnicą Zachodnią i dalej Obwodnicą Zachodnią w kierunku Starego Sącza.

Główny objazd dla ruchu kołowego od strony Krakowa prowadzony będzie ulicami:

  • Obwodnicą Północną, ul. Marcinkowicką, Drogą Krajową nr 28 do ronda z Obwodnicą Zachodnią i  Obwodnicą Zachodnią w kierunku Starego Sącza.

Główny objazd dla ruchu kołowego od strony Krynicy prowadzony będzie ulicami:

  • Nawojowską, al. Piłsudskiego, Prażmowskiego, Nowochruślicką, Pieczkowskiego, Witosa,  Obwodnicą Północną, ul. Marcinkowicką, Drogą Krajową nr 28 do ronda z Obwodnicą Zachodnią i  Obwodnicą Zachodnią w kierunku Starego Sącza.

24 lipca (niedziela) w związku z koncertem, który odbędzie się na płycie sądeckiego Rynku, należy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu:

  • w godz. 17:00 – 22:00 wyłączony z ruchu zostanie Rynek i ul. Lwowska na odcinku od ul. Matejki do Rynku. Będzie natomiast możliwy przejazd samochodem na linii ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Dunajewskiego.

Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.