Skip to content
pl_PL PLus ENG

Powitanie pielgrzymów s parafii Marcinkowice

Dnia 20 lipca ( tj. środa) w godzinach wieczornych do każdej parafii w dekanatach Nowy  Sącz Wschód, Nowy Sącz Zachód oraz Nowy Sącz Centrum przybyło 451 pielgrzymów z Francji z dwóch Diecezji Nantes i Dijon. Podczas Tygodnia Misyjnego  będą przygotowywać się do wydarzeń głównych w Krakowie, gdzie będziemy gościć Papieża Franciszka.

marcinkowice sdm

Do parafii Marcinkowice nasi goście przybyli koło godziny 22:00. Wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości czekali na nich z upragnieniem już godziny 19:00. Gdy tylko wysiedli z autokaru młodzież wraz z rodzinami przywitała ich śpiewem oraz okrzykiem „Witamy” w języku francuskim. Można było zauważyć jedno fenomenalne zjawisko. Nikt z nas nie czuł żadnych barier językowych, kulturowych. Pan Bóg wszystkich nas znakomicie zespalał zaraz od początku.

Po rozdaniu bagażów zwartą grupą udaliśmy  się do kościoła, gdzie tam oficjalnie przywitał gości ks. Proboszcz Józef Babicz wraz z zespołem muzycznym „Anima” śpiewając hymn ŚDM. Aby odwdzięczyć się za gościnność parafian młodzież z Francji złożyła na ręce proboszcza mały upominek. Pomimo  że, wszystkim doskwierało zmęczenie, wśród zgromadzonych panowała radość i entuzjazm.  Przez całe spotkanie z żadnej twarzy nie znikał uśmiech, co świadczyło o tym, że obie narodowości połączyła niezwykła więź i chęć bycia razem.

Chociaż powietrze było zimne,  serca młodych rozpalała miłość do Jezusa, która jest głównym fundamentem ŚDM. „To niesamowite jak wiele ciepła i serdeczności jest wśród ludzi którzy w ogóle się nie znają”- mówi jedna z wolontariuszek parafialnych.

 Spotkanie zakończyło się rozesłaniem do rodzin niecierpliwie oczekujących tej chwili. Tak młodzież parafii Marcinkowice rozpoczęła Tydzień Misyjny z wielkim zapałem do działania i ważnym dla nich wsparciem ks. Andrzeja Kmiecika.