Skip to content
pl_PL PLus ENG

Tydzień Misyjny: Pielgrzymka ruszyła

Kilkuset przeważnie młodych  ludzi uczestniczących wyruszyło na pieszą pielgrzymkę z Nowego do Starego Sącza. Pielgrzymka ruszyła z nowosądeckiego rynku punktualnie w południe.

Jezu Chryste, Ty jesteś drogą, prawdą i życiem. Prowadź i nas naszą drogą – tymi słowami rozpoczął swoją modlitwę przed wyruszeniem w drogę biskup ordynariusz diecezji Nantes Jean Paul James. Biskup udzielił uczestnikom kapłańskiego błogosławieństwa.

W pielgrzymce uczestniczy kilkuset przeważnie młodych ludzi z Polski i pielgrzymi z Francji, którzy w Nowym Sączu uczestniczą w Tygodniu Misyjnym. W pochodzie widać było także flagi ukraińskie.

Organizatorzy wybrali dzisiejszy dzień na pielgrzymkę nieprzypadkowo. – Chcieliśmy skorzystać z okazji, że w Starym Sączu obchodzony jest Diecezjalny dzień Wspólnoty – tłumaczy Jarosław Baziak z Biura Światowych Dni Młodzieży w Nowym Sączu. – Jan Paweł II, któremu starosądecki ołtarz jest poświęcony, kojarzony jest nie tylko z wybitnym intelektem i duchowością, ale również z pewnym rodzajem fizyczności. Chodzi o poznanie Boga między innymi w pielgrzymkach.   

Zdaniem Jarka pielgrzymka jest ku temu znakomitą okazją. – To także jest pewnego rodzaju modlitwa, która jest rzadko wykorzystywana – podsumowuje Jarosław Baziak, który także uczestniczy w pielgrzymkach, w tym na Jasną Górę.

Uroczystości w Starym Sączu rozpoczną się o 15:30 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Mszy świętej o godz. 16:00 będzie
przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a koncelebrować ją kilkunastu biskupów, także z innych krajów. Kolejnym punktem uroczystości będzie Festiwal Młodych. O 21:00 Diecezjalny dzień Wspólnoty zakończy Apel Jasnogórski.