Skip to content
pl_PL PLus ENG

Tysiące pielgrzymów na starosądeckich błoniach

Starosądeckie błonia wypełniło blisko 12 tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczących w Tygodniu Misyjnym w naszej diecezji. Wspólna modlitwa i śpiew w wielu językach stworzyły wspaniałą atmosferę radości i uwielbienia Pana Boga.

W uroczystej mszy świętej, pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Andrzeja Jeża, uczestniczył zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, sekretarz miasta Edyta Brongiel, przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, starosta nowosądecki Marek Pławiak, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, a także sądeccy parlamentarzyści i władze powiatu. Mszę Świętą poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego.

20160723_sdm_stary_sacz_61

Podczas mszy w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu biskup Andrzej Jeż zwrócił się do młodych – Drodzy młodzi przyjaciele Chrystusa! Pragnę was wszystkich powitać w tym miejscu, gdzie 17 lat temu Św. Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą – powiedział biskup tarnowski.

Biskup Andrzej Jeż podkreślił także dziękczynny charakter dzisiejszej Eucharystii – Dobiega koniec Tygodnia Misyjnego, który przeżyliście w parafiach naszej diecezji tarnowskiej. Podczas tej Mszy Św. wszyscy razem, zebrani z różnych zakątków świata chcemy podziękować Bogu za Chrzest i jego Ewangelię. Obraz Chrystusa na tym ołtarzu przypomina, że przez chrzest upodabniamy się do Niego. Dlatego wspominając nasz własny chrzest pragniemy osobiście odnowić naszą wiarę, aby z coraz większą odwagą i radością świadczyć o Jezusie w naszej codzienności.

Po nabożeństwie odbył się Festiwal Młodych – posiłek dla uczestników oraz koncert ewangelizacyjny. Diecezjalny Dzień Wspólnoty zakończył się Apelem Jasnogórskim.

Teraz przed młodymi pielgrzymami kolejny tydzień wędrówki i spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

[POBIERZ ZDJĘCIA]