Skip to content
pl_PL PLus ENG

Tydzień Misyjny: Msza po francusku

Tydzień Misyjny w Nowym Sączu dobiega końca. Dziś (25 lipca) pielgrzymi z Francji pożegnają się z naszym miastem i pojadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. W środę do miasta pod Wawelem przyjedzie papież Franciszek.

Jednym z ostatnich punktów pobytu były msze święte w parafiach goszczących młodych pielgrzymów z Nantes i Dijon. O ile wcześniejsze msze były celebrowane po polsku z tłumaczeniem na francuski, w tym wypadku było odwrotnie.

Nabożeństwo w kościele pw św. Kazimierza w Nowym Sączu poświęcone było świętemu Jakubowi Apostołowi, którego święto przypada 25 lipca.  Prowadzący mszę ks. Eduarth Roblot, koordynator grupy francuskiej, nazwał życie i przesłanie świętego Jakuba skarbem. – Mamy świadomość, że przekazujemy wam ten wielki dar, żebyście go zachowywali i przekazywali dalej – takie słowa usłyszała młodzież w sądeckim kościele.

Prowadzący nabożeństwo nawiązał również do św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. – Widzę w kościele kilka rodzin, które przyjechały na Światowe Dni Młodzieży samochodem razem z dziećmi. To prawdziwi szaleńcy – zażartował ks. Eduarth Roblot.

Wczesnym popołudniem nastąpi pożegnanie pielgrzymów z rodzinami, które ich gościł przez ostatnie pięć dni i goście z Francji pojadą do Krakowa.