Skip to content
pl_PL PLus ENG

Papież Franciszek odleciał do Rzymu

Z powodu ulewnego deszczu nie było ceremonii pożegnania Franciszka na lotnisku w Balicach.

NEWS_PHOTO_foto-do-srodka

Papieska wizyta w Polsce dobiegła końca. Po spotkaniu z wolontariuszami, organizatorami i dobroczyńcami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek przejechał na lotnisko i zakończył swoją wizytę w Polsce.
Samochód z Ojcem Świętym podjechał bezpośrednio pod schodki samolotu. Papież pozdrawiał przybyłych na lotnisko przez uchylone okno samochodu. Uśmiechał się i błogosławił. Ochroniarze przyjmowali przyniesione dla Ojca świętego kwiaty.

Tuż przy samolocie papieża Franciszka pożegnał Prezydent RP Andrzej Duda. – To ja dziękuję – odpowiedział Ojcu Świętemu. Na lotnisku papieża Franciszka żegnali także m.in. kard. Stanisław Dziwisz i bp Damian Muskus. – Szczęśliwej drogi, niech Pan Bóg prowadzi – zwrócił się do Ojca Świętego ks. Robert Woźniak , który w czasie pielgrzymki tłumaczył wystąpienia papieża Franciszka.

„Dziękujemy Ojcu Świętemu” – skandowali zebrani na lotnisku.

Papież Franciszek, tuż przed wejściem na pokład samolotu, zatrzymał się i pobłogosławił zebranym na płycie lotniska.

O godz. 19.30 samolot z Ojcem Świętym Franciszkiem na pokładzie wystartował.

– Dziękujemy Franciszkowi za te dni, które zgromadziły w Krakowie młodych z całego świata i rozpaliły iskrę miłosierdzia, którą mamy nadzieję młodzi zaniosą na cały świat – mówił podczas pożegnania na lotnisku ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Zgodnie z przyjętym już schematem, papież rozpoczyna zagraniczne wizyty włoskimi liniami lotniczymi Alitalia, natomiast do swojego kraju wraca, liniami kraju, w którym przebywał. Tym razem Papież Franciszek opuścił Polskę na pokładzie Boeinga 787, tzw. dreamlinera. Samolot został specjalnie na tą okazję udekorowany polskimi kwiatami polnymi i herbem papieskim. Samolot pilotuje kpt. Jerzy Makula, wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, pilot PLL LOT.

Papieża Franciszka żegnali: salezjańska orkiestra dęta „Sokoły” z Oświęcimia oraz zespół „Promyczki Dobra”.

Izabela Czak

 

Źródło: www.krakow2016.com