Skip to content
pl_PL PLus ENG

Synaj w Nowym Sączu!

Trwając w atmosferze niedawno przeżywanych Światowych Dni Młodych w Krakowie, pragniemy zaprosić na kolejny „Synaj”, tym razem 26. listopada do Nowego Sącza. Chcemy, tak jak w czasie 1. Synaju w Zabawie, wracać myślami do Krakowa i do słów, które skierował do nas Papież Franciszek. Tym razem zatrzymamy się nad trzecią katechezą (Brzegi 30.07.2016 – Nocne Czuwanie), gdzie między innymi Ojciec Święty zachęca nas do zostawienia śladu w świecie…

Listopad to czas zadumy nad przemijaniem, wspominamy Wszystkich Świętych, którzy cieszę się szczęściem wiecznym, ale również w szczególny sposób myślimy o naszych bliskich zmarłych. Proponujemy, aby nasz 2 Synaj wpisał się w ten czas. Tym razem będzie on dwuetapowy.

Pierwszy etap odbędzie się w dekanatach – wybór terminu tego spotkania pozostawiamy Waszej decyzji. Natomiast na drugą część zapraszamy do Nowego Sącza, gdzie 26 listopada spotkamy się we wspólnocie diecezjalnej.

Tematem 7. Synaju będzie świętość, dlatego zachęcamy, aby w pierwszej części – czuwanie w dekanatach, zaprosić młodzież na czuwanie, w czasie którego wspólnie przeżyjemy Noc Świętych. Proponujemy, aby w czasie tego spotkania młodzież poznała sylwetkę świętego (świętej), który jest szczególnie czczony w dekanacie, czy regionie i rozważyła jego (jej) drogę do świętości. Proponujemy, aby w miarę możliwości pierwsze spotkanie odbyło się w wigilię Uroczystości Wszytkach Świętych, w noc, kiedy niestety wiele osób nieświadomie, albo świadomie ,„bawi” się w Halloween – święto piekła. My w tym czasie chcemy przeżywać święto nieba – Holy wins (świeci zwyciężają).
Po tak przeżytej pierwszej części, zapraszamy do Nowego Sącza, gdzie wszyscy przyjedziemy ze swoimi świętymi i wspólnie przeżyjemy pochód świętych. Mile widziane atrybuty swojego patrona, grafika (chcemy zamanifestować świętość i pragnienie bycia świętymi).

20160723_pielgrzynka_do_starego_sacza_01

Program Synaju w Nowym Sączu 26.11.2016 r.
13.00 – Zawiązanie wspólnoty: Hala Widowiskowo-sportowa ul. Nadbrzeżna 36
13.30 – Katecheza
14.15 – Pochód świętych
15.00 – Eucharystia: Kościół MB Nieokalanie Poczętej
16.30 – Posiłek
17.00 – Powrót na Hale
17.30 19.30 – Integracja – zabawa andrzejkowa
19.30 – 20.30 – Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego
20.30 – Apel i zakończenie

Mamy nadzieję, że włączysz się w noc świętych i przyjedziesz do Nowego Sącza na 2. Synaj!!!
Zaproś znajomych!!!
Zadbaj o to, aby ta informacja dotarła do jak największej ilości osób !!!!